Твердопаливні котли гідна альтернатива блакитному паливу чи забаганка виробників?

Проста та складна ситуація з енергоносіями і постійне підвищення тарифів на природний газ, стимулюють пересічних українців шукати альтернативу і терміново вирішувати проблему та купувати твердопаливні котли для обігріву своїх будинків. Тільки протягом останнього року, майже на 40% зріс на них попит. Так чи ефективно це обладнання і наскільки виправдана його встановлення? Спробуємо розібратися разом.
Економія очевидна
Основними видами палива для таких котлів є:
⦁ вугілля;
⦁ деревина та її відходи;
⦁ пелети;
⦁ торф;
⦁ брикети.
Коштують вони набагато дешевше газу, тому дозволяють суттєво економити на опаленні. Для прикладу можна взяти будинок площею 100-120 кв. м. Якщо прорахувати, у скільки обійдеться його обігрів різними видами палива, то виходить досить відчутна різниця. У сильні холоди для забезпечення теплом такого приміщення потрібно до 600 кубів газу, за які доводиться платити більше 4000 грн на місяць. Дров для опалення знадобиться близько 2-3 кубометрів. На покупку піде приблизно 1500 грн. Висновок очевидний.
Що вибрати?
Тепер про ті, наскільки комфортна у використанні система опалення на твердому паливі. Багатьох споживачів лякає необхідність постійно завантажувати дрова чи вугілля і стежити за тим, щоб вогонь у котлі не згас. Насправді все залежить від того, який вид опалювального пристрою вибрати.
Сучасні твердопаливні котли бувають:
⦁ пелетні;
⦁ гідролізні;
У кожного з них є свої переваги і недоліки.
Традиційні твердопаливні котли, працюють на вугіллі або дровах, це найпростіший і дешевий вид опалювальних пристроїв. Незважаючи на це, вони здатні досить ефективно забезпечуваті теплом необхідні фрази об'єкти. На ринку такі котли представлені у величезній кількості (детальніше з асортиментом можна ознайомитися на сайті компанії Тепло без газу).
Моделі відрізняються по потужності, конструкції, матеріалу виготовлення (сталь або чавун) і навіть за кольором. Завдяки цьому, споживачі з легкістю зможуть підібрати собі модель того бренду, який більше подобається.
Суттєвим недоліком такого котла є необхідність додати паливо кожні 3-4 години. Це викликає певний дискомфорт, особливо в нічний час.
Вирішити дану проблему дозволяють піролізні котли. Їх основна особливість – наявність двох камер. В одній з них відбувається термічне розкладання деревини. В іншій камері, згоряє газ, який виділяється при піролізі. Час роботи такого котла – від 8 до 14 годин на одній закладці.
Ще один різновид твердопаливних котлів пелетні. Працюють вони на деревних гранулах, отриманих при пресуванні стружок або тирси. Основна перевага цих пристроїв – автоматизація. Вони можуть працювати без участі людини, стабільно підтримувати задану температуру. Для цього потрібно лише скачати паливо в бункер. Ефективність роботи – близько 91%.
Котли тривалого горіння – це пристрої нового покоління. Вони працюють за принципом «верхнього горіння». Нижній шар палива довгий час залишається недоторканим, що дозволяє витрачати його вельми економно. Основна перевага пристрою – простота конструкції і можливість обслуговування 1-2 рази на добу.
Висновок з вищесказаного простий – альтернатива газу є, причому досить реальна. Ступінь комфорту від використання пристрою залежить від його виду. Однак, якщо правильно спроектувати систему опалення, ефективність твердопаливних котлів буде така ж, як і газові.
098 414 69 35
093 650 04 74
050 558 27 17
© Київ, Тепло без газу, 2017