Корзина
234 отзыва
Надежный продавец Prom.ua
Распродажа моделей 2017 года! Экономия до 3000 грн.!ХОЧУ СКИДКУ
Твердотопливные котлы для отопления домов и помещений площадью от 50 до 5000 м2
+380673064859
+380731536941
+380665271571
Корзина

Комплектующие к теплым полам

 

Принцип дії і переваги теплої підлоги

  

Що таке «тепла підлога» і як її правильно зробити? У класичному вигляді система «водяна тепла підлога» (ТП) представляє собою шар бетону з вбудованими в нього змійовиками нагрівальних труб. Цей бетонний шар повинен бути добре ізольований від тепловтрат вниз і в сторони. Чим такі хороші водяні теплі підлоги і чому їх вважають ідеальним видом опалення? Ніякий інший тип опалення, крім опалення підлогою, не в змозі забезпечити такий високий рівень комфорту і естетики. Комфортно опалювальне робоче чи житлове приміщення є основною умовою для хорошого самопочуття. В опалювальному приміщенні традиційними системами (радіаторами, конвекторами), основний вид передачі тепла — це конвекція. Конвективні потоки циркулюють всередині приміщення наступним чином: тепле повітря від радіатора піднімається вгору до стелі, охолоджуючись, повітря опускається вниз до підлоги, холодне повітря з підлоги спускається до радіатору, нагріте в радіаторі повітря знову піднімається до стелі і т. д. Тому, температура повітря у стелі вище, ніж на рівні підлоги. Даний розподіл температури не відповідає фізіологічним вимогам людини і створює несприятливий стан комфорту. На відміну від радіаторів, тепла підлога не створює конвекції. Вона прогріває повітря в приміщенні всією поверхнею. В районі підлоги повітря тепліше, ніж у стелі. Це ідеальне, з точки зору комфорту і самопочуття, розподіл температури повітря всередині приміщення: 23°С на рівні ніг і 19°С на рівні голови. Низька температура теплоносія — ще одна відмінність системи підлогового опалення від традиційних радіаторних систем. Підлогове опалення дозволяє отримати тепловий потік 41-151 Вт з одного квадратного метра площі, при температурі теплоносія всього 31-49° C.

 
 

 

Системи водяних теплих підлог мають масу незаперечних переваг перед іншими видами опалення, головними з яких є:

  • 1. Підвищений комфорт, зумовлений передачею теплової енергії за рахунок випромінювання, а не конвекції.

  • 2. Приміщення прогрівається рівномірно, без «дихаючих» радіаторів і холодних кутів.  Відсутність циркуляції пилу.

  • 3. Підлога постійно залишається сухою і на ній не утворюється цвіль; знищується живильне середовище для бактерій і пилових кліщів.

  • 4. Зберігається природний рівень вологості повітря, причому саме повітря не втрачає природної свіжості.

  • 5. ТП зручні для миття та дезінфекції, що робить доцільним їх використання в приміщеннях з високими вимогами до чистоти (медицина, харчова промисловість, особливо чисті виробництва тощо).

  • 6. Безпека. Ви і ваша дитина ніколи не отримаєте пошкоджень (ударів, подряпин, опіків), що може трапитися при торканні про радіатор або конвектор.

  • 7. Ефект саморегуляції. У системах ТП кількість віддається енергії визначається різницею температури поверхні підлоги і температури повітря в приміщенні. Якщо температура в приміщенні наблизиться до температури підлоги, наприклад, за рахунок сонячного опромінення, то тепловіддача зменшується, не дозволяючи кімнаті перегрітися. І навпаки, якщо температура в приміщенні впаде, наприклад, після провітрювання, то тепловіддача підлоги збільшується.

  • 8. Зручність. Є можливість безперешкодного планування приміщень завдяки відсутності заважаючих опалювальних приладів.

  • 9. Сучасність. Тепла підлога ідеально поєднується з сучасною опалювальною технікою, в якій використовується передові технології енергозбереження, такі як конденсатні теплообмінники, теплові насоси і сонячні батареї.

  • 10. Економічність. Досягається економія енергії до 21-31% (порівняно з радіаторним опаленням) у житлових будинках і до 49% в приміщеннях з високими стелями. Довгий термін служби. Єдиний елемент теплих підлог, робота якого обмежена терміном служби, це труба PE-X. Вона розрахована на експлуатацію протягом не менше 50-ти років.