Корзина
236 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Распродажа моделей 2017 года! Экономия до 3000 грн.!ХОЧУ СКИДКУ
Твердотопливные котлы для отопления домов и помещений площадью от 50 до 5000 м2
+380673064859
+380731536941
+380665271571
Корзина

Як вибрати конденсаційний газовий котел?

Як вибрати конденсаційний газовий котел?

Перш ніж вибирати конденсаційний котел треба зрозуміти принцип його роботи та відмінності від звичайного турбованого і атмосферного газового котла.

Конденсаційний газовий котел має значно вищий ККД (106-109%) порівняно з атмосферним або турбованим котлом, в яких ККД досягає 93%.

Із схеми наведеної нижче, можна зрозуміти принцип роботи конденсаційного газового котла.

 

Конденсаційний газовий котел відрізняється від атмосферного або турбованого газового котла тим, що зворотний потік води з опалювальної системи проходить через продукти димовідведення спалювання природного газу і тим самим забирає тепло диму. В конденсаційному газовому котлові при проходженні через дим, зворотний потік води з теплової системи додатково підігрівається іще за рахунок виділення тепла при конденсації водяних парів диму в рідину, спираючись на закони фізики, про фазові переходи водяної пари в рідину.

 Газовый котел

 

В конденсаційному газовому котлі температура димових газів, які потрапляють в атмосферу незначна, приблизно дорівнює 70°С. Це ще раз свідчить про високий ККД конденсаційного газового котла.

 

Как устроен теплообменник в газовом котле

Якщо порівнювати звичайний або турбованим газових котел, то температура диму в димоході приблизно дорівнює 138°С.

Низька температура диму (70°С) дозволяє використовувати в конструкції димоходу, замість металевих труб - пластикові труби коаксіальних димоходів.

 

 

 

 

 

Знамениті світові виробники газових котлів: Вайлант, Протерм, Арістон, Баксі мають всі дозволи і сертифікати на димоходи для конденсаційних котлів з пластику, що є стандартне, заводське рішення.

Для ефективної роботи конденсаційного котла температура в системі опалення в прямій трубі — «подача» повинна бути нижче або дорівнювати 40°С, а температура теплоносія в зворотній трубі — «обратка» повинна бути нижча температури подачі або не більше 30°С. Такий тепловий режим характерний для системи опалення «тепла підлога».

 

 

Конденсаційний котел є сенс використовувати ТІЛЬКИ при низькотемпературній системі опалення, де температура обратки не висока (бажано менше 40 градусів). Наприклад, якщо в будинку практично немає батарей, а тільки теплі підлоги та теплі стіни. Якщо використовувати такий котел при 70 градусах на подачі, то в таких умовах конденсат утворюватися практично не буде, тобто конденсатник буде мати ККД як у звичайного котла.

На що потрібно звертати увагу при купівлі конденсаційного котла. Насамперед, на термін повернення затрат. Зазвичай ціна конденсаційного котла в 2 рази більше такого ж бренду звичайного неконденсатника. Економія на газі може окупитися за декілька років, а можливо за весь термін служби котла або навіть нівелюватися, з причини високої вартості запчастин на конденсатний котел.

При опалюванні приміщення до 100 м2 конденсаційний газовий котел не дасть видимої економії і вигідніше за ціною ставити простий турбований газовий котел.

Важливі критерії при виборі котла:

1) можливість обслуговування котла в спеціалізованій організації поряд з місцем Вашого проживання;

2) наявність основні запчастин на Ваш котел;

3) ціна на основні запчастини не повинна бути більше ніж 50% вартості нового котла;

4) основні запчастини нового котла, які в процесі експлуатації виходять із ладу - це програматор, циркуляційний насос, вторинний теплообмінник ГВП, вентилятор димовидалення. Ціна на такі запчасти може змінюватись в два рази.

Вибрати й визначити якого бренду Vaillant, Junkers, Viessman, Wolf, Bosch, Buderus (Німеччина), BAXI, Аriston (Італія), Protherm (Словаччина), Navien (Корея) конденсаційний котел для особисто Вашої системи опалення, в кожному конкретному випадку допоможуть Вам тепло інженери і менеджери продажів фірми «Тепло без газу».

Якщо опалювати приміщення понад 100 м2, то відмінним рішенням буде німецький конденсаційний газовий котел фірми AWB, Vaillant T5,T6,T7 (для внутрішнього ринку Німеччини), Vaillant ecoTec plus VUW INT IV 246 або італійський бренд Baxi Duo-tec Compact 24 (для ринку України). Фірми Baxi і Vaillant мають широку ремонтну мережу майстерень по всій Україні з наявними запчастинами основних вузлів газових котлів.

Другие статьи