Корзина
234 отзыва
Надежный продавец Prom.ua
Распродажа моделей 2017 года! Экономия до 3000 грн.!ХОЧУ СКИДКУ
Твердотопливные котлы для отопления домов и помещений площадью от 50 до 5000 м2
+380673064859
+380731536941
+380665271571
Корзина

Як вибрати оптимальний газовий котел?

Як вибрати оптимальний газовий котел?

На українському ринку представлений широкий вибір газових котлів: німецьких, італійських, українських, корейських і китайських виробників.

Що купити?

Якщо у Вас ідеально чиста і м'яка вода в системі опалення, стабільна напруга в мережі, високий тиск якісного газу в трубі і добре утеплений будинок, то Вам можна сміливо купувати найпростіший бітермічний котел (теплова система зібрана на основі роботи радіаторів з високою температурою 40-75 градусів обігріву) або конденсаційний котел (теплова система зібрана на основі роботи теплих підлог і стін низькотемпературного обігріву 27-35 градусів) німецького чи італійського виробників та отримувати в будинку тепло та комфорт.

Якщо стара система опалення з чавунними батареями, товстими дводюймовими трубами розводки, в яких використовується вода з металевим брухтом, якщо нестабільна напруга в мережі падає до 160 В (сусід Вася електрозварюванням лагодить жигулі), постійно  в газовій системі низький тиск, поганої якості газ в трубі, то насамперед, за рекомендацією сусідів, знайомих або співробітників місцевої газ контори треба послухати поради та рекомендації 2-3 газових слюсарів, тому що саме їх Ви будете викликати серед зими полагодити поламаний газ котел.

Поради та рекомендації 2-3 газових слюсарів треба слухати уважно і відокремлювати правдиву інформацію від упередженої заангажованою, викликаною, насамперед, в бажанні газового слюсаря отримати у вашій особі постійного клієнта, в ремонтуванні котла.

Порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих – включайте голову і самі вникайте в параметри і особливості газових котлів.

Серце будь-якого газ котла – це теплообмінник і циркуляційний насос.

Якщо у Вас використовується в системі опалення м'яка і без піску вода, можна брати котел, який має бітермічний теплообмінник (конструкція - вузька труба ГВП розташована в більш широкій трубі опалення).

 Теплообменник газовых котлов

Звертаємо Вашу увагу як виглядає бітермічний теплообмінник, який давно вже пора чистити.

Бітермічний теплообмінник

 

Якщо вода жорстка і з піском з свердловини або мотлохом з чавунних батарей, то потрібно вибрати конструкцію, де є окремий теплообмінник на ГВП та окремий теплообмінник на опалення. Бі термічний теплообмінник простіший і дешевший у виготовленні, але більш проблемний в експлуатації і потребує більш частішого очищення.

Роздільні теплообмінники з міді, алюмінію і нержавіючої сталі дорожчі у виготовленні, але міцнніші, відмінно чистяться та добре передають тепло.

Медный теплообменник котла

Не слід купувати більш дешеві роздільні теплообмінники із силуміну (сплав алюмінію і кремнію).

Купить котел с двумя теплообменниками

Недоліком силуміну є його крихкість, висока пористість і велика грубозерниста суміш, виливків, що сильно відбивається на стабільності характеристик міцності властивостей одержуваних із нього деталей. Погляньте на малюнку, як тріснув кран під холодну воду з сілуміна. А теплообмінник з силуміну перебуває: і під високим тиском, і в зоні високої температури.

 

В якості циркуляційного насоса застосовують дві імениті фірми - німецька фірма Wilo,

 

або датська фірма Grundfos.

 

З досвіду роботи в реаліях українського споживача - ротори насосів німецької фірми Wilo, через погану якість води набагато частіше виходять з ладу - при заміні коштують в 2 рази дорожче (5000 грн.). Невибагливі і краще адаптовані до наших умов - датські насоси Grundfos (2500 грн.), з п'ятирічною гарантією і дешевші при купівлі для заміни. Не купуйте китайські підробки за 1200-1400 грн. без гарантії та без гарантійних документів, без оригінальної упаковки, з великим картонним ящиком з Китаю.

Шумна, гарчаща робота циркуляційного насоса сигналізує про те, що він забився піском та брудом, потребує ремонту і чищення або повної заміни.

Простіші і дешевші у виготовленні газові котли, які мають відкриту камера згоряння з виходом відходів горіння в трубу димоходу будинку, працюють без турбіни-вентилятора тихіше і надійніше, але мають недолік - для своєї роботи забирають повітря з приміщення, де стоїть газкотел.

 

Камеры сгорания газовых котлов

Закрита камера згоряння, з виходом відходів горіння в трубу стіни будинку за допомогою повітряної турбіни-вентилятора і коаксіальної труби видалення відходів горіння дорожча у виготовленні і більш шумно працює, як недолік - у коаксіальній трубі забору повітря і виходу газів збирається конденсат, який при сильному морозі замерзає і відповідно котел не може затягнути достатню кількість повітря та виходить з ладу. Для того, щоб цього не відбувалося, потрібно постійно чистити від намерзлого льоду вихід коаксіальної труби в стіні будинку.

 

Как чистить трубу от леда

Зими в Україні м'які і сильні морози 30-40 градусів не характерні для нашого клімату.

Перевага і економічність споживання газу турбованих котлів – це, насамперед, більш ефективне спалювання газу в закритій камері згорання, за рахунок подачі турбіною з вулиці, достатньої кількості підігрітого повітря та існуючої, ефективної системи димовіддіведення - через коаксіальний однометровий димохід.

В атмосферних газових котлах - забір повітря у відкриту камеру згоряння відбувається з житлового приміщення, в якому його є не завжди в потрібній кількості, тому при спалювані газу відбувається не економна його витрата, відбувається постійне недопалювання зайвого газу. Димовідведення газів в таких газових котлах реалізовується через димохід, висота якого потрібна мінімум 7 метрів В такому димарі завжди спостерігається значна втрата тепла, необхідного для наявності самої тяги. Значним недоліком газових котлів з відкритою камерою згоряння через вертикальну димохідну трубу є значно більш сильне забруднення довкілля, невідмінну від забруднення від роботи котла із закритою камерою згоряння, через горизонтальну коаксіальну димохідну трубу.

Потрібно пам'ятати, що при сильному забрудненні відкритої камери згоряння атмосферного котла можлива ймовірність проникнення газу в житлове приміщення, існує небезпека отруєння мешканців. Обов'язково перед опалювальним сезоном запрошуйте газового слюсаря для чищення первинного теплообмінника і ревізії стану атмосферного газового котла і турбованого газового котла.

 

 

 

 

 

 

Часто виникає питання: "Яка гідравлічна група газового котла буде краще, - латунна або дешева з композитних матеріалів (пластикова)?"

 

 

Звичайно, краще буде коли гідравлічна група газового котла виготовлена із латунні.

На жаль, в серії економ оптимальних газ котлів, ставлять з композитних матеріалів (пластикові).

Практика експлуатації гідравлічних груп з композитних матеріалів (пластикові) показала позитивний досвід роботи газового котла.

На малюнку нижче наведені схема пристрою і принцип роботи самого популярного побутового 2-х контурного котла.

По схемі котла не складно зрозуміти місцезнаходження і призначення основних його вузлів, пристроїв та принцип їх роботи.

Схема газового котла

Вищевикладені підводні камені даних пристроїв, принцип роботи, як вибрати оптимальний, найкращий за параметром газовий котел, завжди є моживість пізнати самостійно, але все ж краще довіритися інженерам і дружному колективу фірми «Тепло без газу», працівники якого з радістю Вам допоможуть, починаючи від вибору і покупки газкотла саме для Вашої індивідуальної теплової системи та закінчуючи його установкою і запуском в тепловій системі Вашого будинку.

Пам'тайте. В Європі - в цілях економії газу, ставлять тільки турбовані газові конденсаційні котли. Водночас, прості газ котли з відкритою камерою згоряння і виведенням продуктів горіння в димохід, заборонені до продажу та установці, на даний час виготовляються в Китаї та направляються для продажу в країни СНД, Східної Європи. Про конденсаційні газові котли буде пізніше у другій частині статті «Як вибрати газовий конденсаційний котел

 

 

Другие статьи