Корзина
234 отзыва
Надежный продавец Prom.ua
Распродажа моделей 2017 года! Экономия до 3000 грн.!ХОЧУ СКИДКУ
Твердотопливные котлы для отопления домов и помещений площадью от 50 до 5000 м2
+380673064859
+380731536941
+380665271571
Корзина

Як правильно підключити теплу підлогу до твердопаливного котла

Як правильно підключити теплу підлогу до твердопаливного котла

ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ, ЯКІ ВИНИКАЮТЬ ПРИ ПІДКЛЮЧЕНІ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ ДО ТВЕРДОПАЛИВНОГО КОТЛА

В чому проблема твердопаливного котла, якщо він не автоматичний (бо є і автоматичні, у яких у разі потреби піддувало закривається, вогонь гасне, і проблем не виникає)?

Отже, Ви запалили дрова в котлі, теплоносій рухається циркуляційним насосом по теплій підлозі, все добре, Вип'єте каву та дивитися любий серіал... і в цей час відключають електричну енергію. Циркуляційний насос зупинився. Що станеться в такій ситуації? Так як дрова чи вугілля продовжують горіти, вода в котлі – буде нагріватися, яка з часом закипає, перетворюється в пару, тиск зростає... в результаті система може не витримати і в самому слабкому місці зруйнуватися (а може, то так і буде). Дальше ситуація. Через годину з’являється електрична енергія, насоси починають подавати дуже гарячий теплоносій, нагрітий вище 100 градусів, в теплу підлогу, і труби теплої підлоги не витримують такої температури.

Як уникнути таких неприємностей? Вихід в наступному. Для твердопаливного котла потрібно створити такі умови, щоб навіть при відключеному циркуляційному насосі була віддача тепла від теплоносія. Така віддача тепла повинна продовжуватися під час горіння палива і нагрівання води. Як це зробити?

 

СПОСІБ ПЕРШИЙ.

 

ПІДКЛЮЧЕННЯ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ ДО ТВЕРДОПАЛИВНОГО КОТЛА З РАДІАТОРОМ

 

Перший спосіб – підключити в опалювальну систему радіатор, через який теплоносій буде циркулювати в будь-якому випадку:

 

Схема підключення теплої підлоги до твердопаливного котла з радіатором

 

Радіатор найкраще чавунний, т. к. він в змозі витримувати великий тиск і навіть пар. Втім, це можуть також бути зварені з сталевих труб регістри. Головне тут – як можна велика площа тепловіддачі.

Зверніть увагу, що в системі теплої підлоги, підключеної до твердопаливного котла, обов'язкова умова - наявність змішувального вузла з триходовим клапаном. Думаю, здогадатися про причини необхідності даного пристрою не важко: теплоносій з твердопаливного котла може бути (і не тільки може, а й буде) дуже високої температури, значно більшою, ніж потрібно для теплої підлоги.

Але повернемося до радіатора. Радіатор повинен бути підключений за принципом природної циркуляції, щоб теплоносій через нього йшов і без насоса.

 

Важливо! Труба від котла до радіатора тільки сталева! Ніякого пластику!

Ще важливо! Повинні дотримуватися ухили від стояки до радіатора і від нього до котла.

При такому підключенні навіть з киплячим котлом система не руйнується, а теплоносій буде «ходити» через радіатор і віддавати тепло в приміщення. І так буде, поки паливо прогорить і котел охолоне.

(До речі, якщо ви достатньо уважні, то напевно помітили, що на схемі не показаний розширювальний бак, який в реальній системі повинен бути ОБОВ'ЯЗКОВО.)

Зрозуміло, що додаткові радіатори – це додаткові витрати, включаючи і монтаж. Можна замість радіатора витратитися на Джерело Безперебійного живлення з акумулятором, які забезпечать безперебійну роботу циркуляційного насоса при відключеному електриці. Це, зрозуміло, теж витрати, просто потрібно порівняти і вибрати той варіант, який вас більше «гріє».

 

СПОСІБ ДРУГИЙ.

 

ПІДКЛЮЧЕННЯ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ ДО ТВЕРДОПАЛИВНОГО КОТЛА ЧЕРЕЗ ТЕПЛОВИЙ АКУМУЛЯТОР

 

Інший спосіб підключення теплої підлоги до твердопаливного котла – через тепловий акумулятор:

Схема підключення теплої підлоги до твердопаливного котла, використовуючи тепловий акумулятор.

  

По суті своїй тепловий акумулятор - це та ж гідрострілка, тільки дуже велика. Тепловий акумулятор на схемі вище – великий червоний бак з безліччю виходів, надають йому схожість з підводного міною. Такий тепловий акумулятор можна зробити самостійно (якщо у Вас є навики газозварювальника) з бака великого обсягу, до якого приварюються патрубки з різьбами для підключення подачі і обратки від котла і від теплої підлоги, і від бойлера і т. д.

Загалом, на схемі усе досить показано наочно і просто. Якщо напругу вимкнуть або насоси зупиняться ще з якоїсь причини, то котел буде працювати на нагрівання теплоносія в цьому баку. Обсяг такого бака підбирається з розрахунку 40 л на 1 кВт потужності котла. Звичайно, реалізувати це буває проблематично з-за великих обсягів бака, але що поробиш: чим більше теплоносія в баку, тим довше котел буде його нагрівати, то ви зможете спати спокійніше (особливо якщо котел твердопаливний з автоматикою).

Ну, знову-таки, труби між котлом і акумулятором тільки сталеві і повинні дотримуватися всі ухили – так, щоб теплоносій з котла йшов в акумулятор без всяких насосів.

Замість саморобного бака можна поставити заводського виготовлення бойлер непрямого нагріву відповідного об'єму.

Єдиний недолік установки бака-акумулятора – це необхідність придбання такого обладнання. Втім, воно купується один раз.

Конструкция и назначение емкостных баков

Ось по таким схемам можна зробити теплу підлогу від твердопаливного котла, так що, як бачимо, відсутність газу – це ще не вирок вашим теплим полам.

 

© Київ, Тепло без газа, 2016  

 

 

Другие статьи