Корзина
256 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Распродажа моделей 2017 года! Экономия до 3000 грн.!ХОЧУ СКИДКУ
Твердотопливные котлы для отопления домов и помещений площадью от 50 до 5000 м2
+380673064859
+380636859374
+380665271571
Корзина

Для чого потрібний триходовий змішувальний клапан?

Для чого потрібний триходовий змішувальний клапан?

Боремося із смолою і конденсатом у твердопаливному котлі.

Триходовий клапан в опалювальній системі

1.Особливості та види.

2. Характеристики виробу.

1. Монтаж і установка.

 

Для того, щоб котел «не плакав» та не виникали смоли під час горіння палива - в системах опалення застосовується Триходовий змішувальний клапан, який є певним регулювальним вузлом, який стабільно може підтримувати певну температури робочої рідини. Його часто використовують в системах охолодження, а також гарячого водопостачання або опалення, включаючи опалення типу «тепла підлога» від котла до системи, що працюють з сонячним колектором (якщо є наявна циркуляція гарячої води або без такої).

Основним його призначенням є регулювання температури робочої рідини після твердопаливного котла. Це необхідно в першу чергу, щоб під час роботи в котлі не виникав конденсат і смоли різного виду, є механізмом, що регулює потоки теплоносія, а також дозволяє їх змішувати або ж – відсікати теплоносій, той, який не потрібен. Виготовляється у вигляді рухомого штока (вертикальне рух) або ж — кулі (відповідно, провертається). Триходовий клапан в опалювальній системі має досить просту конструкцію:  всередині корпусу є два вхідних отвори, через які подається робоча рідина —  а також одне вихідне, де відбувається змішування теплоносія, від цього і отримав назву - (змішувальний клапан). При експлуатації твердопаливних котлів використовується також подібний за принципом клапан, в якого теплоносій розділяється, і цей варіант клапана отримав назву роздільний клапан, у якого один вхід і два виходи. Матеріалом, з якого виготовляться дані клапана, може бути латунь, сталь або чавун. Арматура зі сталі або чавуну, як правило застосовується в системах, де потрібен більший умовний прохід. Крім призначення (змішувальний або розподільчий) з принципом роботи механізму (кульовий або штоковий), також виділяють різні модифікації в залежності від типу приводу, який рухає механізм:

 За якими критеріями вибирають триходовий клапан?

Дальше мова піде про автоматизовану систему опалення, де можливе автоматичне регулювання роботи вузла. Передбачено також і найпростіші механізми, коли триходовий клапан передбачає ручне регулювання (у межах певної температури, або ж просто – механічного положення регулюючого механізму). Для систем опалення такий варіант є досить зручним, коли використовуються клапани з термоголовкою (термостатичні), що дозволяють автоматизувати роботу вузла і всієї системи (визначивши комфортні температурні умови роботи). Також є поділ за принципом подачі води в залежності від обраного типу системи опалювання – симетрична й асиметрична. Дана характеристика визначає, насамперед, спосіб підключення в системі (так як схеми можуть бути різні). Зазвичай, залежно від виробника, кожна конкретна модель відрізняється тими чи іншими особливостями. Потрібно знати основні критерії, які потрібно врахувати перед тим як купить трьохходовий змішувальний клапан. Насамперед, це діаметр і спосіб з'єднання. Зазвичай у назві вказується умовний діаметр (Ду) в міліметрах, тип з'єднання – фланцеве, різьбове. Матеріал і діаметр також визначає робочий тиск клапана (зазвичай вказується в «бар») і його диференційне значення. Важливим параметром може бути і робоча температура (для клапанів системи опалення та гарячого водопостачання вона може досягати 120-150 градусів). Якщо буде автоматизована система – досить велику роль буде грати тип приводу, що впливає на регулюючу здатність арматури. В результаті, для проектування опалення з подальшим вибором регулює триходового клапану необхідно знати пропускну здатність і показники перепаду тиску на ньому, так і на іншому обладнанні системи. Для того, щоб правильно вибрати даний тип клапану, потрібно чітко визначити параметри системи опалення в цілому. Приміром, коли потрібен триходовий вентиль для твердопаливного котла – потрібно знати параметри витрати теплоносія і робочу температуру. Якщо потрібної інформації немає у проектній документації, температуру зворотної лінії твердопаливного агрегату можна знайти в документах на твердопаливний котел.

Важливим фактором є діапазон температур, який можна виставити на приладі, оскільки триходовий клапан для теплої підлоги, або для опалювального котла, буде вимагати різних параметрів. Зазначимо, що мова йдеться про термостатичні клапана, ефективних альтернатив, яким на даний момент для систем опалення немає. Ціна на триходовий клапан для опалення може відрізнятися в залежності від виробника або інших додаткових властивостей клапана.

 

УСТАНОВКА ТА МОНТАЖ КЛАПАНА

Схема опалення з триходовим клапаном на водопостачання в багатоповерховому будинку зазвичай передбачає подачу робочої рідини від нагрівального елемента (твердопаливного котла, наприклад) на триходовий клапан (вхід «А», вихід «АБ»), а потім, через насос, на систему опалення. Далі охолоджена рідина подається в котел, але також і на вхід «Б» арматурного вузла, таким чином виконується змішувальна функція для котла.

 

 

 

Існують і більш складні схеми підключення, оскільки зазвичай опалення включає безліч приладів, як нагрівальних, так і регулюючих. Зазвичай, з урахуванням індивідуальних особливостей для кожного конкретного випадку розраховується необхідність регулюючих клапанів для котла і систем аварійного скидання тиску чи безпеки, а також підтримання стабільного тиску в системі опалення і температури. Технічні особливості монтажу клапана  в  систему опалення залежать від варіанту його з'єднання з іншими елементами трубопроводу, і не мають специфічні особливості та нічим не відрізняючись від монтажу інших вузлів систем опалення. Найчастіше виріб монтується за допомогою різьбового з'єднання.

© Київ, Тепло без газа, 2016  

 

Другие статьи