Корзина
234 отзыва
Надежный продавец Prom.ua
Распродажа моделей 2017 года! Экономия до 3000 грн.!ХОЧУ СКИДКУ
Твердотопливные котлы для отопления домов и помещений площадью от 50 до 5000 м2
+380673064859
+380731536941
+380665271571
Корзина

Піролізний котел - як для міста так й для сел

Піролізний котел - як для міста так й для сел

ВСЕ ПРО ПІРОЛІЗНИЙ КОТЕЛ

Піролізний або газогенераторний котел — це відносно новий вид котла для нашої країни. І, незважаючи на те, що сам процес піролізу відомий ще з початку минулого століття, в вітчизняному котлобудуванні він почав застосовуватися відносно недавно.

Сама будова піролізного котла, дійсно, відрізняється від пристрою традиційного твердопаливного котла.

 

Схема конструкції піролізного котла

Будь-які прості класичні твердопаливні котли працюють за єдиним  принципом прямого горіння, коли спалюється паливо і вогонь нагріває теплообмінник котла, який передає тепло в систему опалення. Тобто, котел має теплообмінник, який є основним елементом в самій побудові котла. Піролізний же котел працює за іншим принципом, чим і обумовлено відміна в його конструкції.

Такий котел має дві камери:

1). Камеру завантаження (завантажувальний бункер дивись на рис.);

2). Камеру згоряння.

Ці дві камери з'єднані між собою керамічної форсункою. Потрібно пам’ятати, що любий піролізний котел обов'язково повинен мати нагнітаючий вентилятор і блок управління. Димохідна частина газогенераторного котла має свої особливості. Справа в тому, що такий котел має два димохідних канали. Перший як у традиційного котла – прямий і розташовується ззаду в верхній частині котла та з'єднує верхню камеру з димоходом. Він використовується при розпалюванні котла. Другий димохідний канал знаходиться так само в задній частині, але знизу і з'єднує нижню камеру котла з першим димохідним каналом. Перемикання між каналами здійснюється спеціальним шибером, який просто перекриває перший (прямий) канал. Завдяки такій конструкції димоходу він повинен забезпечувати достатню тягу. Тому в таких котлах підвищенні критерії до димохідних конструкцій, а саме:

- димохід повинен мати висоту не менше 6 м;

- димар для піролізного котла, як і для традиційного твердопаливного котла повинен бути виготовлений з нержавіючої сталі;

- великий діаметр димоходу.

Таким чином, після того як паливо в котлі розгорілося, закриваючи шибер димоходу, ми переводимо котел на роботу з другим (нижнім) димохідним каналом. На відміну від традиційнийх котлів, де основним завданням теплообмінника є нагрівання теплоносія, в піролізних котлах теплоообміники виконують ще додаткову роль - охолоджувача камер згорання, за допомогою так званою «водяної сорочки» - це шар води навколо камер котла. Так само, в нижній частині котла, є полиця, на яку б'є полум'я – це теж частина теплообмінника.

  Економічна та ефективна робота піролізного котла

Процес роботи газогенераторного котла дуже простий і надійний.

Піролізний котел розтоплюється як класичний котел або піч. У верхню камеру завантажуються дрова і розтоплюються. Після досягнення температури на котлі 59-62 градусів, яку можна буде спостерігати на автоматичному блоці керування, необхідно закрити шибер димоходу. Тим самим, ми переводимо котел в піролізний режим роботи. Газ, який виділяється із спалювання дров через форсунку подається в нижню камеру і там спалюється. Дим з нижньої камери виходить через нижній канал в димохід. Із нижньої камери підігріте тепло по водяній сорочці піднімається вгору, там передається теплоносію, а далі надходить у систему опалення. 

Як зробити правильний вибір твердопаливного котла?

Коли рішення прийнято, про опалення приміщення  піролізним котлом, виникає наступне питання, який вибрати кращий котел?

 Нижче ми спробуємо викласти самі конструктивні  відмінності котлів такого типу.

 1. Футеровка

Перше і, мабуть, саме основне відмінність у тому, що існують котли з футеровкою і без неї.

Футеровка - це шар вогнетривкої матеріалу, яким викладена внутрішня частина камери горіння котла. У більш дорогих моделях це керамічні пластини, а в бюджетних варіантах застосовують шамотна цегла або жаростійкий бетон. Призначення футеровки в тому, що вона вбирає в себе жар від вогню і цим теплом камера завантаження висушує дрова. Ця дія значно збільшує ККД котла. Недолік же футеровки в тому, що неможливо добитися ідеально щільного її прилягання до металу. Під час роботи котла в камері горіння утворюються пари кислот, які при виділенні вологи з дрів перетворюються, по суті, в кислоту. Ця кислота і попадає в зазор між футеровкою та металом і починає роз'їдати метал. Оскільки в прихованих площинах рідини висихають дуже повільно, то і вплив кислоти триває довше. Ті ж котли, які не мають футеровки, не мають і такої проблеми. Просто виробники таких котлів застосовують сталь більшої товщини, забезпечуючи довговічність котла. Перевірити це просто: порівняйте вага котлів однакової потужності з футеровкою і без, їх вага буде приблизно однакова. Але потрібно пам'ятати, що футеровка має не малу вагу і в таких котлах порівнюється вага чистого металу, з вагою металу+футеровки. Висновок: вага футеровані котла в частині металу істотно менше, а значить менше і товщина сталі. Проблема досушування дров в камері вирішується установкою триходового клапана, який забезпечить постійну температуру на котлі не менше 55-60 град С.

 

2. Матеріал та товщина сталі котла

Піролізні котли виготовляються із сталі, рідко із чавуна. Потрібно додати лише те, що товщина самої сталі безпосередньо впливає на термін служби котла. Повноцінний піролізний котел вітчизняного виробництва має товщину сталі 6 мм, При цьому вага котла потужністю 12-15 кВт складатиме не менше 200 кг. Котел з такою товщиною сталі має розрахунковий термін служби 12-15 років. Говорячи про неї, ми маємо на увазі сталь, з якої зроблений теплообмінник котла і внутрішня частина камери горіння. Зовнішня стінка котла, яка не стикається з вогнем, може мати товщину і 3-4 мм.

 3. Електроніка

Піролізний котел має електрообладнання: вентилятор і блок управління. http://teplobezgaza.kiev.ua/g11976104-komplekty-avtomatiki-dlya

 

4. Вентилятор подачі повітря піролізного котла

Потужність вентилятора залежить від потужності котла та підбирається виробником. Надійніше та більш якісніше працюють піролізні котли, коли в їх роботі для подачі повітря використовують вентилятори равликового типу. У вітчизняних котлах  застосовуються, як правило, польські вентиляториhttp://teplobezgaza.kiev.ua/g11785633-ventilyatory-dymososy

5. Автоматичний блок керування піролізним котлом

Електроний блок керування може бути імпортний або вітчизняного виробництва. Як показує практика, імпортні блоки управління в роботі є надійнішими та працюють краще. Тому, варто звернути увагу на виробника контролера.  ttp://teplobezgaza.kiev.ua/g11785589-avtomatika-tverdotoplivnym-kotlam

Завершуючи свою статтю, хотілося звернути увагу, що не варто плутати гарантію і термін служби котла. Гарантія на піролізні котли зазвичай 3 роки, а термін служби 15 років і більше. 

© Київ, Тепло без газа, 2016  

Другие статьи